Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

19. 10. 2014    DAŇ ZO SNA aneb modelovanie v merítku 1:1

Často sa ma kamaráti pýtajú, alebo mi píšu neznámi kukatelia stránok, že ako to robím a kde beriem toľko času na realizáciu svojich snov? Obdivujú trpezlivosť mojej polovičky a tak trošičku mi tu domácu toleranciu závidia. Ja sa vždy iba potmehútsky usmejem a nechávam ich bez odpovedi...

Takže pánové, kamaráti a neznámi kukatelia, skutočnosť je úplne iná. Ostatne si myslím, že vy všetci s tou našou krásnou diagnózou to veľmi dobre poznáte a vaše otázky sú len tak na oko a majú vyvolať onen úsmev, ktorý som nazval potmehútsky. V živote totiž nič nie je zadarmo, aneb každá minca má dve strany.

Takže môj obróvsky modelársky skok v merítku 1:160 v minulej sezóne nebol len tak, ba naopak bolo treba tvrdo makať, bolo treba zaplatiť daň za naplnenie snov.

"Samozrejme môj, postav si železničku, veď to je pekná záľuba... a môžeš aj v obývačke, nech to máme pekný... ale skôr by si mohol vymalovať, už je to špinavé... a keby sme si položili novú podlahu, to by bolo pekné... starý nábytok dáme do šatníka a kúpime si nový, jo?... aj televízor, že?... a predstav si novú sedačku, to by sa nám z nej kukalo na mašinky, ako chodia hore - dolu... veľmi by sa mi páčil kamenný obklad, taký jemný, však to vymyslíš... a keby sme ho zrezali pekne do oblúčika, to by bolo!... a nejaké svetielka, naládovky ku vínečku... no ale keď dáme starý nábytok do šatníka, musíme ho najskôr urobiť... čo tak postaviť priečku a trošičku ubrať zo spálne... jééé a spálňu by bolo tiež dobré omalovať... a páčil by sa mi tam drevený nábytok... a akvárium, však si spravíme akvárium a budeme sa ráno kukať na rybičky?... no a nad hlavou by sa mi páčilo niečo zvláštne, však skúsiš vymyslieť... chcela by som tu taktiež televízor a poličky a kvetinky a svetielka a... však si dáme do spálne svetielkááá... joj, teraz ma napadlo, luster treba v obývačke posunúť a nejako skryť drótiky... ops, na špajzku som takmer zabudla, ta má tiež dosť... vymalovať ju treba a zahustiť police, veď tam už nič nevopchám... a ti teda poviem, pivnica má tiež dosť, to musíš nejako vymyslieť, už ani neviem čo tam máme..."

Tak ako páni? Spokojní? Vyškerení? Áno, je to tak, je to rovnaké ako u vás, je to rovnaké ako všade inde. Všichni bez rozdielov musíme za svoje sníčky plaťit daň. A najkrajšie na tom je, že tu daň platíme radi a vážime si trpezlivosť našich manželiek a priateliek, lebo si veľmi dobre uvedomujeme, že bez nich by to proste nešlo. Bez nich by sme vyzdraveli a naša diagnóza by stratila punc najkrajšej choroby na svete.

Ďakujeme VÁM.


Pár obrázkov z modelovania v merítku 1:1 som uložil do albumu "045 Daň zo sna 2014". Tento album však nie je verejný.


 

TOPlist